Loading

Diary

Select Year: 
DateEventNoteTimeType

Sun 1st

Sun 1st

Junior Competition 

Junior Medal

12:00 to 12:30

Junior Competition 

Mon 2nd

Mon 2nd

Society 

British Left Handers

09:30 to 11:00

Society 

Mon 2nd

Society 

British Left Handers

13:30 to 15:00

Society 

Tue 3rd

Tue 3rd

Society 

Alan Roper away day

11:00 to 12:00

Society 

Wed 4th

Wed 4th

Competition 

Ladies EG Medal

09:30 to 11:30

Competition 

Thu 5th

Thu 5th

Competition 

September Medal

07:00 to 15:30

Competition 

Fri 6th

Fri 6th

Society 

Old Comrades GS

09:30 to 10:20

Society 

Fri 6th

Society 

The Pheasant GS

11:10 to 11:50

Society 

Fri 6th

Society 

Old Comrades GS

14:30 to 15:20

Society 

Sat 7th

Sat 7th

Competition 

September Medal

07:00 to 14:00

Competition 

Sun 8th

 

Mon 9th

Mon 9th

Corporate 

RGC Sponsors Day

13:00 to 17:00

Corporate 

Tue 10th

Tue 10th

Society 

Robert Ellis

11:00 to 11:30

Society 

Tue 10th

Competition 

Edgar beeson putter

12:00 to 13:00

Competition 

Wed 11th

Wed 11th

Open Competition 

Ladies Tri-Am

09:30 to 14:00

Open Competition 

Thu 12th

Thu 12th

Society 

Premier Pumps

09:30 to 10:40

Society 

Thu 12th

Society 

Premier Pumps

13:00 to 14:10

Society 

Fri 13th

Fri 13th

Open Competition 

Mixed Open Am-Am

09:30 to 09:50

Open Competition 

Fri 13th

Competition 

Mixed Open Am-Am

10:00 to 14:00

Competition 

Fri 13th

Competition 

MIxed Open am-am

14:10

Competition 

Fri 13th

Open Competition 

Mixed Open Am-Am

14:20 to 14:40

Open Competition 

Sat 14th

Sat 14th

Club Social Events 

Restaurant Night & Disco

Club Social Events 

Sat 14th

Open Competition 

Open Better Ball

08:30 to 14:30

Open Competition 

Sun 15th

Sun 15th

Competition 

INvitation day 9am shotgun start

07:00 to 13:30

Competition 

Mon 16th

Mon 16th

Society 

Kenwick GC Seniors

11:00 to 12:20

Society 

Mon 16th

Society 

Doncaster GC Ladies

13:30 to 14:20

Society 

Tue 17th

 

Wed 18th

Wed 18th

Competition 

Ladies Gold medal finals & EG Medal

08:00 to 11:30

Competition 

Wed 18th

Competition 

Gold Medal round 2

12:30 to 13:30

Competition 

Thu 19th

 

Fri 20th

Fri 20th

Society 

SY Police Championships

09:30 to 10:50

Society 

Fri 20th

Society 

SY Police Championships

13:00 to 14:20

Society 

Sat 21st

Sat 21st

Competition 

Memorial Trophy Rnd 1

07:00

Competition 

Sun 22nd

Sun 22nd

Competition 

Finals day

07:00 to 09:30

Competition 

Sun 22nd

Competition 

Ladies top dog finals

10:00 to 11:00

Competition 

Sun 22nd

Competition 

Round 2 Captains KO ?

11:50 to 12:20

Competition 

Sun 22nd

Junior Competition 

Jnr Medal

12:30 to 12:50

Junior Competition 

Mon 23rd

Mon 23rd

Society 

hallowes old boys

11:00 to 11:50

Society 

Tue 24th

Tue 24th

Society 

Yorkshire seniors v Leicestershire

10:00 to 11:00

Society 

Tue 24th

Society 

Yorkshire seniors v Leicestershire

13:00 to 14:00

Society 

Wed 25th

Wed 25th

Competition 

Ladies Prize day

09:40 to 11:30

Competition 

Thu 26th

Thu 26th

Society 

S.E GS

11:00 to 11:50

Society 

Thu 26th

Society 

Sheffield past captains

13:00 to 14:00

Society 

Fri 27th

Fri 27th

Society 

Hillcrest GS

10:20 to 11:10

Society 

Fri 27th

Corporate 

SteelPhalt Golf Day

12:30 to 14:00

Corporate 

Sat 28th

Sat 28th

Competition 

Memorial Rd 2

07:00

Competition 

Sun 29th

Sun 29th

Society 

fOZ GOLF S

11:30 to 12:00

Society 

Mon 30th

Mon 30th

Society 

Pontefract seniors

11:00 to 12:00

Society